Solar Çatı Sistemleri

Solar çatı teknolojileri son yıllarda hayatımıza yavaş yavaş girmeye başladı. Solar güneş panelleri dışında gelişen bu teknoloji ile çatı için güneş enerjisi uygulamaları tamamen yön değiştirmeye başladı. Geleneksel güneş panellerinin çatılar için montajının ve işçiliğinin zorluğu ve pazarlama stratejisi amacı ile solar çatı sistemleri geliştirilmiştir.

Dünya’da birçok firma solar güneş enerjisi sistemleri için teknolojik çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalar arasına solar çatı sistemleri de dahil olmuştur.

MTM Otomasyon olarak evlerinizin çatıları için uygulanabilecek olan güneş panelleri yani solar çatı sistemleri hakkında ücretsiz keşif hizmeti sunmaktayız.

Neden Solar Çatı Sistemleri Tercih Edilmeli ?

Şebeke bağlantılı çatı sistemleri, üretilen elektriğin akülerde depolanması yerine, üretim yerinde tüketilmesi prensibine dayalı çalışmaktadır.Üretilen Dc güç inverter ile Ac güç e çevrilmektedir.

Üretilen güç çift yönlü elektrik sayacı ile hem eve hemde şebekeye verilebilmektedir. Panellerden üretilen güç evin ihtiyacından fazla olduğu durumlarda üretilen elektriği şebekeye aktarmaktadır. Şebekeye aktarılan bu elektrik sayesinde aylık düzenli olarak gelir elde edilmektedir.

3KW’DAN 10KW’YA KADAR ÇATI SİSTEMİ İÇİN BİZİ ARAYIN ÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİMİZDEN SİZDE YARARLANIN...

Solar Shingle Çatı Sistemleri

Solar Shingle çatı sistemleri çatınızdaki bilindik şıngıl yerine kullanılarak elektrik üretebilir. Böylece çatınız için hem görsel açıdan verim kaybı yaşamazsınız, hemde bedava elektrik üretebilirsiniz. Tabi solar shingle çatı kiremitleri verimleri de azımsanmayacak miktardadır. Güneşten elektrik üreten şıngıl çatı kiremitlerinin yaklaşık verimliliği %13 kadardır.

Solar Kiremit ile Çatı Sistemleri

Solar kiremit ise eğimli kiremit çatılar için harika bir çözüm. Mevcut çatınızda ki kiremitler yerine doğrudan kullanılarak elektrik üretmek mümkün oluyor. Bu güneş enerjili kiremitsistemleri bilindik kiremitler ile görsel anlamda aynı özellikleri taşımaktadır. Bu sistem ile de hem elektrik üretebilirsiniz, hemde bilindik çatı koruma işlevi sayesinde çatınızı koruyabilirsiniz.

Solar Pod ile Çatınızda Deliksiz Uygulama

SolarPod dediğimiz sistem de tamamen ev çatıları için geliştirilmiş bir teknolojik üründür. Bu ürün aslında geleneksel güneş panellerinin çatıya montajı yapılırken çatınız için zararsız hale getirilmesi için geliştirilmiştir. Energima olarak bu ürün için çatınızı delmemize gerek yok. Yani çatınızın her iki tarafı ile tek bağlantısı olan bu ürünü alıp çatıya koymamız yeterlidir. Çatıya vida ile tuturmamıza gerek yok.

Solar Halı ile Ağırlık Taşıma Riski Olan Çatılarınız İçin Çözüm Ortağınız Olalım

Solar Halı teknolojisi de çok inovatif bir fikirdir. Bildiğimiz halı gibi sererek montajını yapabileceğimiz solar roll ile elektrik üretmek mümkün. Bu ürünün herhangi bir ağırlığı olmayıp, her türlü koşula da dayanabilmektedir. Montajı ise çok basittir. Rulo halinde sarılı olan bu ürünü, ayağınızın altına koyup itmeniz yeterlidir. O kendisi açılarak serilecektir.